Novinky

Do našeho knihovního fondu přibyly kové knihy!

Co nejraději děláte v zimě? Každý čtenář si jistě dokáže představit ty nejstudenější dny roku strávené v teple domova, nejlépe zavrtaný v křesle s knihou. 

Zatímco venku duje vítr a vládnou třeskuté mrazy můžete se ponořit do knihy z níž dýchá teplo a hřeje slunce. Nabízíme knihu Sen o Somersetu od  Leily Meanchamové. Čtenářům se v letech 1835 až 1900 otevírají osudy tří rodin a nový začátek dvou mladých lidí na úrodné půdě Texasu. Warwickové vydělávají při zpracování dřeva, DuMontové podnikají v oděvnictví a Toliverové jsou plantážníci. Dramatické události doplňují silné milostné příběhy, dojemné okamžiky vzrušení a napětí.

Těm, kterým po vánočním období pohádek chybí napětí a zločiny múžou sáhnout po jiném žánru. Z edice Původní česká detektivka jsme zakoupili titul Naše heslo apokalypsa autorky Veroniky Černucké. Ubodaný člověk nalezen v místnosti, ve které byl jednoznačně sám. Ve smrti jej budou následovat další 3 lidé...

Kdo má pro strach uděláno může se začíst do horového příběhu autorky Ursuly Poznansky Saeculum. Bastian se zůčastní výpravy se svojí láskou Sandrou, kdy má strávit pět dní v hlubokém lese a zkusit žít jako ve středověku. O lese se však povídá, že byl oprokletý a každý, kdo do něj vstoupí se už nevrátí zpět. Během prudké bouře z tábora zmizí jeden člen výpravy. Ostatní se jej vydávají hledat...


Na své čtenáře tu čekají i další knižní novinky z výměnného fondu.

Psát o všech nejde, lépe je číst...

                                                                                                                                                                                                                               


Vaše knihovna má nový web!

Vaše knihovna má nové internetové stránky. A má z nich velkou radost. Věříme, že se Vám líbí, najdete zde vše potřebné a budete se často a rádi vracet, abyste zjistili, co je nového, které knížky přibyly a jaké akce chystáme.

Nepřehlédněte zajímavé odkazy!

V sekci Zajímavé odkazy najdete přesně to, co slibuje její název. Vybrali jsme užitečné rádce pro výběr skvělé knihy přesně pro Vás „na míru“! Uspokojí ty, co hledají tip na něco čtivého (například napínavou detektivku), i ty pátrající po netradičních formátech (například mluvené slovo pro nekonečné žehlení).